Silinen Spotify çalma listeleri nasıl geri getirilir?

Popüler müzik dinleme platformu olan Spotify’da müzik listeleri oluşturabiliyorsunuz. Spotify’ın sahip olduğu bu müzik listelerini bilerek veya yanlışlıkla silebilirsiniz. Bu noktada ise sizlere silinen müzik listelerini geri yüklemek için yapabileceğiniz bazı adımlardan bahsedeceğiz. Son dönemin popüler içeriklerinden olan müzik dinleme servisleri aralarında çeşitli farklı özelliklere ve yeteneklere sahip durumdalar. Yenilikler ile hedef kitlesini canlı tutmak isteyen şirketler kullanıcı deneyimini her zaman en üst seviye de tutmak istiyor. Bunlardan birisi olan ve kullanıcı sayısı ile zirvede olan Spotify ise hem dünya genelinden hem de ülkemizde oldukça tercih edilen ve popüler uygulamalardan birisi diyebiliriz.

Spotify’da satın aldığınız veya derlemiş olduğunuz birçok çalma listesi bulunuyor. Dinlemediğiniz çalma listelerini ise silme özelliği bulunuyor. Ancak silmiş olduğunuz çalma listesini dilerseniz geri getirebiliyorsunuz. Bu noktada ise sizlere silinen Spotify çalma listesini nasıl geri getirebileceğinize bakacağız.

Spotify, silinen müzik listelerini geri getirmek

  • Spotify’da eski çalma listenizi geri getirmek için web tarayıcısına girmeniz gerekiyor. Daha sonra Spotify sitesine ulaşarak buradan hesabınız ile oturum açın.
  • Oturum açıktan sonra gelen sayfada sol kısımda çeşitli seçenekler bulunuyor. Bu seçenekler arasında ise “Çalma listelerini geri getir” kısmını göreceksiniz.
  • Bu bölümde çalma listelerinizin adı, silme tarihi ve içeriğine yönelik detayları göreceksiniz. Geri yüklemek için ise listenin yanında yer alan “Geri Yükle” butonuna basmanız gerekiyor.
  • “Geri yüklendi” yazısı geldiğinizde çalma listeniz Spotify hesabınıza geri yüklenmiş olacaktır.

Popüler müzik dinleme servisi olan Spotify’ın son olarak 3 aylık ücretsiz Premium üyelik kampanyası başlattığını belirtelim. YouTube Music’in pazara giriş yapması ile beraber hareketlenen pazarda popülerliğini yitirmek istemeyen Spotify, bu noktada yenilikler ile kullanıcılarını kendisinde tutmayı hedefliyor. Bakalım şirket daha ne gibi yenilikler sunacak göreceğiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu