DAVET KODU İLE KAYIT OLANLAR İÇİN GEÇERLİDİR.

Instagram Gönderi Zamanlama Nasıl Yapılır?

Instagram Gönderi Zamanlama Nasıl Yapılır , Instagram, 2010 yılından bu yana sosyal medya kullanıcılarının en çok beğendiği fotoğraf paylaşım uygulaması olmayı başardı. Milyonlarca insan her gün, milyonlarca fotoğrafını instagram hesabına yüklüyor. Her gün instagram hesabınıza girip fotoğraf paylaşacak vaktiniz olmayabilir. O zaman gönderilerinizi zamanlayıp istediğiniz saatte otomatik olarak paylaşmanız mümkün. Fazla uzatmadan konuya gireyim ;

Instagram Gönderi Zamanlama Nasıl Yapılır (1.Yol)

  • Öncelikle Facebook İçerik Stüdyo ‘suna kayıtlı olmanız gerekiyor. Kayıtlı değilseniz İçerik Stüdyosu sayfasına giderek kayıt oluşturabilirsiniz.
  • Kaydınızı oluşturduktan sonra sayfanızı açıp, “Gönderi Oluştur” seçeneğine tıklayın.
  • Karşınıza çıkan ekranda “Zamanla” seçeneğini göreceksiniz. Zamanla yazan yere tıklayın. Daha sonra gönderinizin paylaşılmasını istediğiniz tarih ile saati seçerek gönderi planlamasını yapabilir , paylaşımlarınızın ileri saatlerde İnstagram tarafından otomatik olarak yayınlanmasını sağlayabilirsiniz.
  • İnstagram gönderilerini zamanlayarak paylaşmak işte bu kadar kolay. Fakat tek yöntem bu değil. Şimdi gelelim 2. Yöndem ile insatgram postunu zamanlayarak göndermeye.

Gönderi Zamanlama 2.Yol

  • İlk olarak telefonunuza Buffer uygulamasını, App Store ya da Google Play’den indirin.
  • Uygulamanın alt kısmında bir kalem simgesi göreceksiniz, bu simgeye dokunun.
  • Bunun ardından paylaşmak istediğiniz görsel dosyasını seçin ve uygulamanın alt kısmında görünen schedule, yani “programla”ya dokunun.
  • Son olarak, içeriğin yayınlanacağı zamanı belirleyin. Onaylayın ve gönderiyi paylaşın. Planladığınız gönderiyi belirttiğiniz saatte otomatik olarak paylaşılacaktır.

Instagram Hikaye (Story) Zamanlama Nasıl Yapılır?

Hikaye zamanlamak için üçüncü parti uygulamalar kullanmak zorundayız. Later isimli bir uygulama, hikaye paylaşımı için oldukça zaman harcayan kişilere çok faydalı olacak özellikler sunuyor. Bilgisayarınızdan kontrol edebileceğiniz uygulama, telefonunuz ile senkronize şekilde işliyor. Paylaşacağınız storyleri düzenlemenize, planlamanıza ve hatta zaman ayarı yapabilmenize yardımcı olan bu uygulama, önceden belirteceğiniz zaman dilimi geldiğinde, sizlere paylaşımınızı yapmanızı da hatırlatıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu