Dijital Pazarlamacılar İçin 6 Görsel İçerik Oluşturma Sitesi

Dijital pazarlamacılar, sosyal medyacılar ve hatta SEO uzmanlarının dahi yararlanacağı 6 görsel içerik üretme sitesini sizler için sıralayacağım. Bu yazıdan sonra ben neden bunları bilmiyordum diye kafanızın etini yiyebilirsiniz.

1- Canva.com

Benimde kullanmış olduğum ücretsiz web tabanlı grafik dizayn uygulamasıdır. İçinde yüzlerce materyal tasarım bulunuyor. Bu tasarımları özgünleştirerek web sitelerinize profesyonellik, sosyal medya hesaplarınıza ise canlılık katabilirsiniz.

Canva‘nın kolaylık sağlayan en önemli tarafı sürükle bırak dizayn arayüzüne sahip olmasıdır. Bu arayüz sayesinde tasarımdan anlamayan kişi bile çok harika tasarımlar ortaya çıkartabilir. Web tabanlı uygulama ücretsizdir, yalnız daha fazla tasarım ve görseli kullanmak isterseniz cüzi bir ücreti ödeyeceksiniz.

canva-com-nedir

2- PiktoChart.com

Ücretsiz görsel oluşturma sitelerinden biriside PicktoChart’dir. Canva gibi sürükle bırak dizayn uygulamasına sahip olan PicktoChart ile infografikler, sunumlar ve raporlar oluşturarak iş hayatınıza daha çok profesyonellik katabilirsiniz.  Web tabanlı uygulamayı kullanırken ücretsiz araçlardan sonuna kadar faydalanabilirsiniz.  Daha çok tasarım materyalini kullanmak için aylık 15 ve 29 dolarlık paketleri seçebilirsiniz.

Dijital pazarlama uzmanlarının sıklıkla kullandığı bu web uygulaması gerçekten sizlere profesyonellik anlamında çok şey katacaktır. Adobe programlarıyla uğraşmak istemeyenler için vazgeçilmez bir uygulama olacaktır.

İçeriklerinizi oluşturduktan sonra JPG ve PNG formatıyla indirebilirsiniz. Yalnız PDF formatıyla indirebilmeniz için premium üyeliğe geçmeniz gerekmektedir.

3- Stencil

Canva benzeri sitelerden biriside Stencil. Stencil’da deneme olarak sizlere 10 hak veriyor. Bunun sonucunda eğer beğenirseniz aylık paketler ile devam edebiliyorsunuz. Aylık $9 paketle kullanıcılar orjinal tasarımlar çıkartabiliyorlar. Eğer beğenmezseniz 7 gün içinde paranız iade.

stencil

4- PicMonkey

Alternatif siteler PicMonkey ile devam ediyor. Yaratıcı özgün grafiklerinizi bu site ile online olarak yapacabileceksiniz. PicMonkey.com ile 7 günlük ücretsiz denemenizi yaptıktan sonra 3 ve 4 dolar gibi bir ücretle üyeliğinizi başlatabilirsiniz.

screenshot-www-picmonkey-com-2016-12-04-23-15-22

5- BeFunky

Be Funky ile diğer tasarım araçlarından farklı olarak bilgisayarınıza bir fotoğraf editör programı kurmadan online olarak fotoğraflarınıza efekt verip düzenleyebilirsiniz. Dijital pazarlamacıların bu uygulamada en çok işe yarayacak kısmı “tasarımcı” bölümüdür.

Bu bölümde hazır tasarımlar üzerinden sürükle mantığıyla yeni içerikler çıkartabilir ve bilgisayarınıza indirebilirsiniz. Bu şekilde sosyal medyada ve web sitelerinde içerik probleminize bir kısım çözümler getirmiş olursunuz.

Premium üyelik çok cuzi bir ücretle karşımıza çıkıyor. Eğer free modundan memnun kalırsanız premium’a geçmekten çekinmeyin. 1 aylık kullanım ücreti $4.95 olmasına rağmen senelik kullanım taahhüdü veren kişilere bu ücret $2.91. Yani %40 kar elde ediyorsunuz.

6- Easel.ly

Daha çok infografik üretmek isteyen tasarımcıların seçtiği bir web uygulaması olan Easel.ly gerçekten infografik sektörünün başını çekiyor diyebiliriz. Hazır tasarımların sizlerin düşüncelerine ilham vermesi rahatlığıyla harika infografikler çıkartarak içeriklerinize zenginlik katabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu