WhatsApp için nihayet gelmeye başlayan güzel özellik

Dünyanın en popüler anlık mesajlaşma uygulaması olarak karşımıza çıkan WhatsApp, son zamanlarda en çok beklenen özelliklerden birisini sonunda kullanıma sunuyor. Koyu arayüz özelliği uzun bir süredir WhatsApp için beklenen özellikler arasındaydı. Karanlık mod özelliği geçtiğimiz yılın en çok beğenilen özellikleri arasında yer alıyordu. Buna karşılık karanlık mod özelliği kısa bir süre içerisinde birçok platformda yer aldı. Fakat WhatsApp uygulamasında ne yazık ki bulunmuyordu. Kullanıcılar tarafından gerçekten oldukça çok istenilen bu mod, WhatsApp  için uzun bir süredir aktif olarak test ediliyordu. Karanlık mod özelliği, OLED – AMOLED ekranlı akıllı cep telefonları için oldukça az enerji harcar hale getiriyor. 

Bunun yanı sıra aynı zamanda karanlık ortamda mesajlaşmayı da kolaylaştıran bu özellik, bu görevini de en iyi şekilde tamamlamak adına siyah rengini tercih ediliyor. Mesajlaşmayı kolaylaştırması ve arayüzün rengini değiştirmesinin yanı sıra kullanıcıların göz sağlığını da önemseyen bu mod, artık WhatsApp uygulamasında da yerini alacak gibi gözüküyor. Burada koyu gri bir arayüzün de sunulması düşünülürken, beklenen dark mode, Android kullanıcıları için kullanıma sunulmaya başlanmış durumdadır. Şu an için Android uygulama mağazası Play Store üzerinden gönderilen 2.20.13 betası üstünde kullanıma sunulan bu mod özelliği, artık son çıkışına hazır durumda gibi gözüküyor. Yakın zaman içerisinde herkes için aktif hale getirilecek olan bu koyu arayüz modu, Gmail gibi farklı uygulamalarda da uzun süredir bekleniyordu. 

WhatsApp için farklı bir özellik daha gelebilir

WhatsApp kullanıcılarının uzun süredir beklediği karanlık mod özelliği nihayet kullanıcıların beğenisine sunulmaya başladı. Bunun yanı sıra aynı zamanda WhatsApp, yeni yıl içerisinde görev yapan bir kaybolan mesaj altyapısı da kazanmaya hazırlanıyor. Söz konusu kaybolan mesaj altyapısı, gruplar içerisinde sadece grubun kurucusu tarafından tüm mesajların otomatik bir şekilde silinmesi için de kullanılabilecek gibi gözüküyor. Yani şöyle ki, uygulama üzerinde yer alan grubun kurucusu, grup içerisinde ye alan mesajlar 1 saat, 1 gün, 1 ay ya da 1 yıl şeklinde olacak şekilde otomatik olarak silinsin diye ayarlama yapma yetkisine sahip olacak. 

Grup kurucularına sunulan bu imkan daha önce de düşünüldüğü gibi grup üyelerinin kullanıma sunulmayacak. Bu bilgilere ek olarak ilerleyen dönemlerde WhatsApp uygulamasından gelen bir görseli direkt olarak Google üzerinden de ayarlanabilecek. Bu özellik ile beraber de kullanıcılar tarafına gelen fotoğrafların orijinal kaynağı Google üzerinden tespit edilecek. Bu son derece kullanışlı bir özellik olarak gözüküyor. Hatta direk olarak uyulama içinden çalışma arama sürecinde de büyük zaman kazancı sağlanabilecek. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu