Web Tasarım’a Başlarken

Web’i kullanmaya başlamak , web geliştirmenin pratikliklerini tanıtan özlü bir dizidir. Basit bir web sayfası oluşturmak ve kendi basit kodunuzu yayınlamak için ihtiyacınız olan araçları kuracaksınız.

İlk web sitenizin hikayesi

Profesyonel bir web sitesi oluşturmak çok iştir, bu nedenle web geliştirmede yeniyseniz küçük başlamanız için sizi teşvik ederiz. Hemen başka bir Facebook oluşturmayacaksınız, ancak kendi basit web sitenizi çevrimiçi hale getirmek zor değil, bu yüzden buradan başlayacağız.

Aşağıda listelenen makaleleri sırayla inceleyerek, hiçbir şeyden ilk web sayfanızı çevrimiçi hale getirmeye gideceksiniz. Hadi gidelim!

Temel yazılımı yükleme

Bir web sitesi oluşturmak için araçlar söz konusu olduğunda, seçebileceğiniz çok şey var. Yeni başlıyorsanız, kod düzenleyicileri, çerçeveler ve test araçları dizisi tarafından karıştırılabilirsiniz. Gelen temel yazılım yükleme , size adım adım bazı temel web geliştirme başlamak gerek sadece yazılımı yüklemek için nasıl göstermektedir.

Web siteniz nasıl görünecek?

Web sitenizin kodunu yazmaya başlamadan önce kodu planlamanız gerekir. Hangi bilgileri sergiliyorsun? Hangi yazı tiplerini ve renkleri kullanıyorsunuz? Web siteniz nasıl görünecek? Sitenizin içeriğini ve tasarımını planlamak için izleyebileceğiniz basit bir yöntemi özetliyoruz.

Dosyalarla ilgilenmek

Bir web sitesi birçok dosyadan oluşur: metin içeriği, kod, stil sayfaları, medya içeriği, vb. Bir web sitesi oluştururken, bu dosyaları makul bir yapıda birleştirmeniz ve birbirleriyle konuşabileceklerinden emin olmanız gerekir. Dosyalarla ilgilenmek , web siteniz için mantıklı bir dosya yapısının nasıl kurulacağını ve hangi sorunların farkında olmanız gerektiğini açıklar.

HTML ile ilgili temel bilgiler

Köprü Metni Biçimlendirme Dili (HTML), web içeriğinizi yapılandırmak ve ona anlam ve amaç vermek için kullandığınız koddur. Örneğin, içeriğim bir dizi paragraf mı yoksa madde işareti listesi mi? Sayfama resim eklenmiş mi? Veri tablom var mı? Sizi ezmeden, HTML temel bilgileri HTML’yi tanımanız için yeterli bilgi sağlar.

CSS ile ilgili temel bilgiler

Basamaklı Stil Sayfaları (CSS), web sitenize stil eklemek için kullandığınız koddur. Örneğin, metnin siyah mı yoksa kırmızı mı olmasını istiyorsunuz? İçerik ekranda nereye çizilmelidir? Web sitenizi süslemek için hangi arka plan resimleri ve renkleri kullanılmalıdır? CSS ile ilgili temel bilgiler , başlamak için ihtiyaç duyduğunuz şeyleri size gösterir.

JavaScript ile ilgili temel bilgiler

JavaScript, web sitenize etkileşimli özellikler eklemek için kullandığınız programlama dilidir. Bazı örnekler oyunlar, düğmelere basıldığında veya formlara veri girildiğinde meydana gelen şeyler, dinamik stil efektleri, animasyon ve çok daha fazlası olabilir. JavaScript ile ilgili temel bilgiler , bu heyecan verici dilde neyin mümkün olabileceği ve nasıl başlayacağınız hakkında bir fikir verir.

Web sitenizi yayınlama

Kodu yazmayı ve web sitenizi oluşturan dosyaları düzenlemeyi bitirdikten sonra, insanların bulabilmesi için hepsini çevrimiçi duruma getirmeniz gerekir. Örnek kodunuzu yayınlamak, basit örnek kodunuzu minimum çabayla nasıl çevrimiçi hale getireceğinizi açıklar.

Web nasıl çalışır?

En sevdiğiniz web sitesine eriştiğinizde, arka planda bilmediğiniz bazı karmaşık şeyler olur. Web’in nasıl çalıştığı , bir web sayfasını bilgisayarınızda görüntülediğinizde neler olduğunu gösterir.

Bir Sonraki Dersimiz : Web Tasarım İçin Gerekli Olan Temel Yazılımları Yüklemek 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu