Unit 42 Dizisinin Konusu ve Oyuncuları

Unit 42 dizisi sayesinde yeni bir Netflix yapımına daha rastlamış olduk. Dizinin Belçika yapımı olması ve orijinal dilinin Fransızca olması ise izleyicileri daha da iyi bir noktaya götürebilir. Çünkü Fransızca konuşmayla bütünleşen konunun çok daha etkileyici bir seyir zevki yarattığını söyleyebiliriz. Orijinal ismi Unite 42 olarak lanse edilirken dizinin yaratıcıları arasında Guy Gossens, Julie Bertrand ve Annie Carels bulunuyor. Suç ve dram türlerini birbiriyle harmanlayan yapım için şimdiye kadar 20 bölümlük bir gösterim onaylandı.

Unit 42 Dizi Konusu Nedir?

Unit 42 dizisinin Belçika’da geçmesi elbette ki dizinin üretilişiyle alakalı. Ana temasında suç barındıran bu yapımın daha fazla kişiye erişmesi ise alışılmış suçlardan bağımsız işlenmesidir. Siber dünyayla alakalı pek çok unsuru barındırdığı için geniş bir izleyici kitlesini kendisine çekmeyi başarıyor. Ana karakterimiz daha önce talihsiz bir evlilik yapan dul bir polis memurudur. Kendisini özel siber suçlar biriminin başına taşıyan tayin ile beraber hayatı değişecektir.

unit 42 dizisi

Karşısındakiler ise gerçekten siber dünyada herkese ve her şeye ulaşabilecek donanıma sahip olan azılı suçlulardır. Onlarla baş edebilmek için her zaman olduğu gibi ekstradan bir çaba sarf etmesi gerektiğinin farkındadır. Bunu ne olursa olsun tek başına başaramayacağını anladığında ise kendisine bir ortak aramaya başlar.

unit 42 dizi konusu

Aradığı ortağın niteliği ise siber dünyayla iç içe olmasıdır. Haliyle eskiden hacker olan ve gerçekten sükse yapmış bir isimle ortak çalışma kararı alır. İzleyiciler için polisiye öykülerinin fazlasıyla başarılı kurgulandığını ve bu olayların zincir şeklinde birbirine bağlandığı söyleniyor.

Unit 42 Oyuncuları

Unit 42 dizisinin oyuncu kadrosunda bulunan isimler arasında pek çok farklı isme rastlayabiliyoruz. Bu yüzden zengin bir kadroyla polisiye ve suç dizisinin şanını taşıyabileceğini düşünüyoruz. Tom Audenaert, Constance Gay, Roda Fawraz, Patrick Ridremont, Simon Caudry, Danitza Athanassiadis, Nola Tilman, Helena Theunissen, Thomas Demarez ve Caroline Stas karakterlere can veren oyuncular arasında.

Unit 42 Fragmanları ve Yorumlar

Unit 42 Fragman

Unit 42 fragmanı baz alındığında tabi ki hacker dizisi olarak tanımlanması doğal karşılanıyordu. Ancak dizinin polisiye yönünün bu kadar baskın geleceğini kimse beklemiyordu. Bunu izleyici yorumlarında da sık sık görebiliyoruz. Karakterlerin hayatları, hareketleri ve olaylara yaklaşımları son derece muazzam kurgulanmış.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu