DAVET KODU İLE KAYIT OLANLAR İÇİN GEÇERLİDİR.

TBT Ne Demektir?

Tbt ile Perşembe günleri eskiye dönüş, geriye gidiş!

TBT Ne Demektir? 

TBT, geçmişten bir fotoğraf ya da fotoğrafın paylaşıldığı aslında Throwback Thursday’in kısaltılmış hali olan etiket, genellikle Perşembe günü kullanılıyor. Gün olarak neden Perşembe’nin seçildiği tam olarak bilinmese de Instagram’da artık her Perşembe ve her ülkeden kullanıcının kullanmış olduğu ve herkesçe sevilen paylaşımları kapsamaktadır.

TBT Nasıl Kullanılır?

Özellikle Perşembe günleri sosyal medya hesaplarınızda paylaştığınız herhangi bir şeye #throwbackthursday veya #tbt etiketini eklemeniz mümkün, tbt’yi usulüne uygun biçimde kullanmak isterseniz, “eski” bir fotoğrafınızı paylaşmanız ve bu fotoğrafa #tbt ve #throwbackthursday etiketini eklemelisiniz. #tbt etiketli gönderiler, Perşembe günü eskiye dönüş, geriye gidiş anlamına geliyor. Genellikle hayatınızın geçmiş bir döneminden kalan bir anı yansıtıyor. Bu ister bir gün olsun ister bir yıl, ne de olsa geçmiş geçmiştir.

Perşembe günleri dışında eski fotoğraflarınızdan paylaşmak isterseniz #tb hashtagini kullanabilirsiniz. Throwback anlamına gelen TB ile eski anılarınızı yad edebilirsiniz.

Perşembe günleri, geçmiş bir olayı hatırlatmak için Instagram, Twitter, Facebook gibi sosyal paylaşım sitelerinde içerik yayınlayarak herkes Throwback Thursday trendine katılabilir. Yapılan paylaşımlar yıllar öncesinden veya birkaç gün öncesinden içerik (genellikle fotoğraflar) içerebilir. Herhangi bir sınırlama yoktur ve bu oyuna katılmak oldukça eğlencelidir.

Son derece olduğu popüler olan TBT hashtagi özellikle fotoğraf paylaşım platformu olan instagramda  fotoğraflara konuyla ilgili etiketleri ekleyerek bir çeşit real time marketing yaparak daha geniş kitlelere ulaşabiliyorlar.

Instagramda ve hatta diğer sosyal ağlardaki birçok kullanıcının popüler #TBT etiketlerinden, daha fazla beğeni ve takipçi kazanma ümidiyle #TBT veya #ThrowbackThursday hashtaglerini gereğinden fazla da kullanmaktalar.

İnsanlar çocuklukları, eski arkadaşları, ilişkileri, uzun zamandır devam eden pop kültürü eğilimleri, geçmiş geziler veya tatiller ve mutlu anılar getiren her türlü şey hakkında nostaljik paylaşımlar yapmayı severler. Sosyal medya, yaşamlarımızı mümkün olduğu kadar paylaşmak için kullanılır, ancak eski günleri ve onunla birlikte gelen iyi duyguları hatırlamak güzel hissettiriyor. Bu nedenle geçmişin en sevilen anıları aslında en çok paylaşmayı sevdiğiniz şeyler arasında olduğu anlamına da geliyor. Yapmanız gereken tek şey, geçmişle ilgili yayınlamak için ilginç bir şey bulma ve #ThrowbackThursday,#Throwback veya #TBT ile etiketlemektir .

Perşembe devamı niteliğinde Flashback Cuma!

Flashback Friday , Perşembe günü Throwback’in eşdeğeridir ancak Cuma günü beraberindeki #FlashbackFriday  veya #FBF   etiketiyle birlikte yayınlanacak anlamına gelir. Throwback Perşembe ve Flashback Cuma arasındaki fark oldukça basittir. Eskiye ait bir fotoğrafı Perşembe günü paylaşıyorlarsa #ThrowbackThursday / #TBT etiketlerini eğer Cuma paylaşıyorlarsa, #FlashbackFriday / #FBF etiketlerini kullanırlar. Sonuç olarak her ikisi de geçmişten sosyal medyaya bir nostaljik içerik gönderme aktivitesini kapsıyor.


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu