DAVET KODU İLE KAYIT OLANLAR İÇİN GEÇERLİDİR.

Steam’de Oyun İadesi Nasıl Yapılır?

Steam, dünya genelinde en çok kullanılan, en büyük oyun kütüphanesi. Steam‘de istediğiniz oyunu satın alabildiğiniz gibi, satın aldığınız oyunlarda teknik bir sıkıntı yaşarsanız veya oyunu beğenmezseniz iade edebilme şansına sahipsiniz. Peki Steam‘den alınan oyun nasıl iade edilir?

Steam’de oyun iade etme seçeneği son birkaç yıldır aktif bir şekilde kullanılıyor. Aslına bakarsanız zaten olması gereken bir seçenek. Çünkü diğer ürünlerde olduğu gibi oyunlar da iade etme şansımız bulunmalı. Satın aldığımız oyunu beğenmeyebiliriz ya da teknik olarak uygun görmeyebiliriz. Bunlar iade için geçerli sebepler.

Steam’de satın aldığınız bir oyunu iade etmek için bazı şartlar bulunuyor. Bu şartlara uyduğunuz taktirde satın aldığınız oyunu iade edebiliyorsunuz. Aşağıdaki bu şartları sizin için hazırladık.

Steam’de Oyun İadesi Yapmak İçin Gerekli Şartlar

  • İade etmek istediğiniz oyunu en fazla 2 saat oynamış olmak.
  • Satın alma tarihinden itibaren en fazla 14 gün geçmiş olması.

Yukarda belirttiğimiz şartlara uyuyorsanız oyununuz için iade talebi oluşturabilirsiniz. İade talebi oluşturmak için ilk önce Steam’i açmanız gerekiyor. Daha sonrasında Steam’de sol üst kısımda bulunan araç çubuğundaki “Destek” yazısına tıklamalısınız. Açılan ufak pencerede bulunan Steam Destek yazısına tıklayarak iade ekranına erişebilirsiniz. Açılan pencerede son işlem yaptığınız oyunlar karşınıza çıkacaktır. İade etmek istediğiniz oyunu seçip iade için bulunan sebeplerden birini seçmeniz talebi oluşturmak için yeterli olacaktır.

Talebi oluşturduğunuzda talebiniz onaylandığında taktirde 1 gün sonrasında iadeniz kartınıza veya Steam cüzdanınıza iade edilecektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu