İzleyebileceğiniz En İyi 10 BluTV Orijinal Dizisi

Sanal dizi platformları arasında yer alan Blutv dizisi listesinde neredeyse yok yok. Blutv, içerisinde yerli ve yabancı yapımları bulundurmaktadır. Senaryo ve oyuncu kadrosunun başarısı ile seyircileri tarafından beğenilen dizilerin her biri de iyi puanlar almıştır.

Bu diziler arasında final yapmış veya hala devam eden yapımlar da bulunuyor. Dizilerin istenilen zamanda izlenilmesi ve yarım bırakıldığında devam edilebilir olması sanal platformun tercih edilmesinin en önemli sebeplerindendir. Blutv de tüm bu imkanları kendi abonelerini sağlıyor. Biz de bu yazımızda Netflix’ten sıkılanlar için Blutv orjinal dizilerini listeleyip sizlere sunmak istedik.

BluTV’de bulunan İzleyebileceğiniz En İyi Yerli Orijinal Dizileri IMDb puanına göre sırasız bir şekilde derledik. Sizin favoriniz hangisi?

1- Saygı: Bir Ercüment Çözer Dizisi

Saygı: Bir Ercüment Çözer Dizisi

Toplumdaki yozlaşmanın çözümünü kendi adaletini sağlayarak arayan Ercüment Çözer’in yolu, toplumdaki sapkınlık ve kötülüklerin içine sıkışmış iki genç olan Helen ve Savaş ile kesişir. Helen ve Savaş başlarına gelen olaylar sebebiyle adaletin elinden kaçanların peşine düşmeye karar verir. Bunu öğrenen Ercüment Çözer ise saygısızlara savaş açan bu ikiliye kendini polis olarak tanıtarak onların güvenini kazanmaya çalışır.

 • Tür: Polisiye
 • IMDb Puanı: 8,0
 • Oyuncular: Nejat İşler, Erkan Can, Boran Kuzum, Miray Daner

2- Alef

Osmanlı ve İslam Tarihi’nden izler taşıyan dizide, genç ve hırslı dedektif Kemal ile tecrübeli ortağı Settar, İstanbul’da işlenen gizemli bir seri cinayet vakasının peşine düşer. Hem kişisel hayatları hem de olaylara yaklaşımlarıyla birbirine tamamen zıt bu ikiliye, bir üniversitede öğretim görevlisi olan Yaşar da katılır. Ekip, cinayetleri çözmeye çalışırken buldukları her delille yüzyıllar boyu saklı kalan bir sır perdesini de aralar. Bu sır açığa çıkmaya yaklaştıkça, her bir karakterin geçmişinin hayaletleri de ortaya çıkmaya başlar.

 • Tür: Dram , Gizem , Polisiye, Suç
 • IMDb Puanı: 8,1
 • Oyuncular: Kenan İmirzalıoğlu, Ahmet Mümtaz Taylan, Melisa Sözen

İlginizi Çekebilir : Mutlaka İzlenmesi Gereken 10 HBO Dizisi


3- Masum

Masum

Emekli Komiser Cevdet ve karısı, ömürlerinin son yıllarını şehirden uzaktaki küçük çiftlik evlerinde huzur içinde geçirmektedirler. Ta ki küçük oğulları bir gece yarısı korkunç bir haberle eve gelene kadar… Haluk Bilginer, Okan Yalabık, Ali Atay, Nur Sürer, Serkan Keskin ve Tülin Özeni’in başrollerini paylaştığı; yönetmenliğini Seren Yüce’nin üstlendiği; Berkun Oya’nın ‘Bayrak’ adlı oyunundan uyarlanan Masum’da kimin masum olduğunu bulmak kolay olmayacak. 

 • Tür: Polisiye – Suç
 • IMDb Puanı: 8,5
 • Oyuncular: Haluk Bilginer, Serkan Keskin, Ali Atay, Tülin Özen

İlginizi Çekebilir : Mutlaka İzlemeniz Gereken En iyi 10 HBO Filmi!


4- Behzat Ç. 

Behzat Ç. Bir Ankara Polisiyesi

Behzat, 1985 yılında Polis Akademisinden mezun olduktan sonra, Ankara Polis Departmanı Cinayet bürosunda çalışmaya başlar. Korkusuz, zeki, güçlü ve karizmatiktir. Tüm meslektaşları daha üst makamlara gelirken, Behzat dedektif olarak kalır. Her zaman başını belaya soksa da, suçluları yakalamak için kendi yöntemleri vardır. Sürekli disiplin kuruluna sevk edilir ancak asla değişmeyecektir. Behzat kimseye güvenmez, özellikle de kadınlara..Behzat kurallara uymaz, kendi kurallarını yaratır.

 • Tür: Polisiye – Suç
 • IMDb Puanı: 8,7
 • Oyuncular: Erdal Beşikçioğlu , İnanç Konukçu, Canan Ergüder, Seda Bakan

İlginizi Çekebilir : Unit 42 Dizisinin Konusu ve Oyuncuları


5 – Pavyon

Pavyon

Pavyonlar, Ankara eğlence sektörünün yaklaşık %80’ini karşılamasına ve il ekonomisini kayda değer bir biçimde beslemesine rağmen, efsaneleşmiş klişelerin yarattığı söylemler sebebiyle genişçe bir kısım tarafından kabul görmez. Konsomatrisler, müdavimler, yalnızlar, âlemciler, işletmeciler, bolca neon ışık, kabarık hesaplar… Ülkenin bir kesimince ‘tabu’ olarak kabul gören pavyon kültürü, seride etraflıca ele alınıyor.

 • Tür: Belgesel
 • IMDb Puanı: 7,5

6 – Sıfır Bir

“Biz çete mete değiliz, biz bir aileyiz.”Sıfır Bir – Bir Zamanlar Adana’da, aşina olduğumuz suç dizilerinden hayli farklı bir yapıya sahip. Alışık olduğumuz üzere Sıfır Bir sadece bir intikam hikâyesini, bir hırsızlığı ya da bir katliamı anlatmıyor; aslında her sahnesinde daha derine, sosyokültürel bir arka plana göndermelerde bulunuyor. 20’li yaşlarda üç delikanlının; Savaş, Cio ve Özgür’ün, kadim dostları Cihat Sarsılmaz ve Anafor’la beraber kendilerini ortalarında buldukları düzen, zamanla onların değişmez kara bahtı oluyor. Hürriyet Mahallesi’nde fuhuş, uyuşturucu satışı yapanlara karşı mücadele yine aynı mahallenin gençleri tarafından sonuna kadar veriliyor. Zaman kavramının kaybolduğu bu hikâyede mahallenin kendi kuralları vardır ve bu kurallar, cezaların yetersiz kaldığı her an devreye girmeye mecburdur. Savaş ve ekibi, mecburdur. Başka çareleri yoktur. Onlara başka çare bırakılmamıştır…Sıfır Bir sadece sıradan bir suç hikâyesini değil; ülkemizin, hatta dünyanın yoksul kesimlerinin gerçeğini anlatıyor. Evrenseli, yerel üzerinden yakalamayı başarıyor. Tıpkı dizinin yaratıcılarının Adanalı öncüleri Yaşar Kemal’in İnce Memed’le tüm dünyayı fethettiği ya da Yılmaz Güney’in, filmleriyle, bir kesime değil, tüm dünyaya seslendiği gibi. Adana’nın en yoksul mahallelerinden biri olan Hürriyet Mahallesi’ndeki her bir başkaldıran, maalesef bir o kadar suçlu ama iyi ki bir o kadar da insan. 

 • Tür: Polisiye – Suç
 • IMDb Puanı: 8,3
 • Oyuncular: Savaş Satış , Cihangir Ceyhan , Özgür Meriç , Onur Akbay

İlginizi Çekebilir : Zaman Yolculuğunu Konu Alan 8 Dizi


7 – Bozkır

Her katil, yaşadığı yere benzer. Mesleğinde deneyimli başkomiser Seyfi ile genç, deli dolu ve çaylak polis Nuri Pamir şehirde bir çocuk cinayeti ile karşı karşıya kalırlar. Bu cinayet onları şehrin nüfuzlu iş adamı Abbas Bey ve kızı Dilara’ya götürür. “Paslanmış kafesler, gören ve susan diller, küçük bir şehrin zulasında cinayetler. Cehennem var mı yok mu? Bozkır’ın söyleyecekleri var.”

 • Tür: Polisiye – Suç
 • IMDb Puanı: 8,1
 • Oyuncular: Yiğit Özşener, Ekin Koç, Nur Fettahoğlu , Altan Erkekli

8 – Aynen Aynen

Aynen Aynen

“Aynen Aynen” eğlenceli kadın-erkek ilişkisini konu alan yeni nesil bir mini dizidir. Başrollerinde Kerem Bürsin ve Nilperi Şahinkaya’nın yer aldığı bu dizide, hayal kırıklıklarıyla dolu bir ilişkiden çıkan Nil yeni ev arkadaşı Deniz’le eğlence ve aşk dolu maceralara atılıyor! Nil ve Deniz’in birbirlerini tanımaya başladığı bu süreçte hem karşı tarafa kendilerini göstermek istedikleri hallerini hem de aslında kendi gerçek düşüncelerini görüp bu zıtlık karşısında çok eğleniyoruz! Onları izledikçe adeta kendimizi bulabileceğimiz bir dizi!

 • Tür: Komedi
 • IMDb Puanı: 7,7
 • Oyuncular: Kerem Bürsin, Nilperi Şahinkaya, Uraz Kaygılaroğlu

9- Sahipli

Yönetmenliğini ve senaristliğini Musallat, Siccin gibi korku filmlerinin ustası Alper Mestçi’nin üstlendiği Sahipli, ilk Türk korku dizisi. Başrollerini Funda Güray ve Baran Akbulut’un paylaştığı Sahipli’de onlara Erdoğan Sıcak, Elif Baysal, Sait Genay, Ferit Kaya gibi başarılı oyuncular eşlik ediyor. Geçmişi yaralı iki gencin aşkı. Ve bu aşkın etrafında şekillenen tuhaflıklar… Aşkın tarifini lanet üzerinden yapan, korku türüne bambaşka bir yaklaşım. Yaşadığı felaketin etkisiyle yıllar sonra doğduğu köye doktor olarak dönmeye karar veren Büşra(Funda Güray), geçmişi en az onunki kadar yaralı öğretmen Selim(Baran Akbulut) ile geri dönülmez bir yolculuğa çıkar. Gerilimi adım adım artan hikâyenin düğümü de, Selim ile Büşra’nın birbirlerini daha iyi tanımasıyla neredeyse çözülmez hâle gelecektir.

 • Tür: Korku – Gerilim
 • IMDb Puanı: 8,2
 • Oyuncular: Sait Genay , Erdoğan Sıcak , Ferit Kaya , Seda Türkmen

İlginizi Çekebilir : Kasvetli Havası İle İzleyeni Büyüleyen 10 Film


10 – Yarım Kalan Aşklar

İdealist gazeteci Ozan, kendisi gibi gazeteci olan Elif ile evlenmek üzeredir. Gözü kara gazeteciliği ile tanınan Ozan gizemli ve zor bir haberin peşindedir. Birbirlerini delicesine seven ikilinin hayatındaki mutlu tablo korkunç bir olayla son bulur: Ozan, trafik kazası geçirerek hayatını kaybeder. Ancak Ozan, kaybettiği hayatını yeni bir bedende tekrar bulur. Hayata başka bir beden ile geri dönen Ozan’ın önünde iki zorlu görev vardır: Onu kimin öldürdüğünü bulmak ve Elif’e tüm gerçekleri anlatmak.

 • Tür: GizemPolisiye – Suç
 • IMDb Puanı: 8,0
 • Oyuncular: Burak Deniz , Dilan Çiçek Deniz, Cem Davran , Ezel Akay

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu