DAVET KODU İLE KAYIT OLANLAR İÇİN GEÇERLİDİR.

iPhone Çökme Hatalarını Çözmek İçin 3 Yöntem

iPhone kullanıcılarının sistem hatalarından dolayı bazen canı sıkılabiliyor. Bu tip durumlarda bilinen en etkili çözüm ise cihazın fabrika ayarlarına döndürülmesi olarak biliniyor. Ancak bazı kullanıcılar, iPhone çökme hatalarından kurtulmak için üç yeni yol keşfetti.

iPhone çökme hataları

iPhone çökme hatalarından kurtaran üç yöntem

Apple iPhone kullanıcıları, bir güncelleme yayınlanıncaya kadar mevcut sorunların farkına varmayabiliyordu. Ancak hatalı biçimlendirilmiş mesaj yapısı  fabrika ayarlarına dönme işlemi yapmaya zorluyor. Bu hata şirketin hatalarını ve güvenlik açıklarını keşfeden güvenlik ekibi olan Google Project Zero tarafından ortaya çıktı. Bugüne kadar hiç kimsenin bu hatayı duymamasının nedeni, Project Zero kapsamında, 90 güne kadar bir hatanın açıklanmaması ya da bir güncellemenin dağıtılması olarak açıklandı. Bu durumda Apple, iOS 12.3 güncellemesinde bu hatayı giderdi. 13 Mayıs’ta yayınlananan güncelleme, Apple News +, AirPlay 2 ve yeniden tasarlanmış bir TV uygulamasını içeriyordu.Hatalı biçimlendirilmiş mesajdaki sorun, telefonun bir kod dizisi ile bir anahtar değeri beklemesi, ancak dahili olarak geldiğinden emin olmak için kod dizisini kontrol etmemesiydi. Kod dahil olmadığından, mesaj geldiğinde iPhone’un çökmesine sebep oluyor ve yeniden başlatılmasına sebep oluyordu. Bu döngü, sıfırlama işlemiyle düzeltilemiyor ve kilidi açıldıktan sonra telefon kullanılamaz duruma geliyor. Bir kullanıcı, etkilenen bir iPhone’un sorununu gidermek için üç yol buldu:

  1. Cihazı ‘iPhone’umu Bul’ ile silin
  2. Cihazı kurtarma moduna alıp, iTunes ile güncelleyin
  3. SIM kartı çıkarıp ve Wifi menzilinden çıkın ve menüden cihazı sıfırlayın

Bilindiği üzere geçen yıl kullanıcılar siyah bir nokta içeren iMessage iletisialdığında ve dokunduğunda benzer bir sorun ortaya çıkmıştı. Siyah nokta, iPhone’un işlemcisini durduran ve telefonun çökmesine neden olan binlerce Unicode dizesi içeriyordu. Siyah nokta, WhatsApp’ta aynı mesajı alan Android kullanıcılarını da etkiledi. Yine geçen yıl Apple, dünyadaki iPhone’ların yeniden başlatılmasına neden olan bir hatayı düzeltmek için bir iOS güncellemesi göndermek zorunda kaldı . Bu, bir iPhone kullanıcısı iMessage üzerinden gönderilen veya bir metin alanına yerleştirilen Hint Telugu dilinden bir karakter içeren bir mesaj aldığında ortaya çıkıyor.

Apple şu anki sorunu çözse de, benzer sorunlar sık sık ortaya çıkıyor. Bu tarz bir hata ile karşılaşanlar yukarıdaki metodları deneyebilirler. iPhone güncellemesi yapmayan kullanıcılar yine de, iPhone’unuzun her zaman iOS’in en son sürümünü çalıştırdığından ve verilerinizi sık sık yedeklediğinizden emin olmaları her zaman en etkili çözüm olacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu