İnstagram Şikayet Edilmeme Bugu

Instagram uygulaması düzenli olarak ve güncel olarak yenilenmektedir. Güncellenmesi ile birlikte birçok yenilikler ve tasarımlar ile karşımıza çıkmaktadır. Bunun yanı sıra, instagram uygulaması daha fazla güvenlik artmakta ve hesapları koruma altına almaktadır. Bu avantajları sayesinde daha rahat ve daha güvenli gezmenizi sağlamaktadır. Ancak kullanıcıların sık sık merak ettiği sorulardan bir tanesi ise hesap nasıl şikayet edilir? Instagram belirli topluluk kurallarına sahip bir sosyal medya sitesidir. Instagram kullanıcıların bu topluluk kuralları dışına çıkan veya benzeri problemlere yol açan hesapları şikayet etmesi mümkündür. Şikayet işlemi için ilk olarak kullanıcının kendi profil sayfasına girmesi gerekir. Burada sayfanın sağ üst köşesindeki üç nokta sembolüne tıklayarak seçenekler menüsüne girilir. Ardından açılan sayfadaki destek bölümünde bulunulan, Instagram yardım merkezi bölümüne tıklanır. Buradan gizlilik ve emniyet bölümüne tıklanarak giriş yapılır. Buradan da, bir şeyi şikayet edin bölümüne girilerek, istenilen hesaplar şikayet edilebilir.

Hangi Hesaplar Şikayet Edilebilir?

Başkasının eline geçmiş hesaplar, yaşı tutmayan çocuk hesapları, başkasının kimliğine bürünmüş hesaplar, fikri mülkiyete aykırı hesaplar, nefret ve hakaret hesapları, olumsuz örnek oluşturabilecek hesaplar, istismar hesapları, spam hesapları, kötüye kullanım hesapları başlıca şikayet edilebilir hesaplardır.

Bir hesabı şikayet etmek oldukça kolay bir işlemdir. İlk olarak şikayet etmek istediğiniz kullanıcının profiline girmeniz girmektedir. Hemen ardından sağ tarafta en üstte bulunan 3 nokta tıklamanız gerekmektedir. Tüm işlemleri yaptıktan sonra karşınıza şikayet et butonu çıkacaktır. Şikayet et kısmına tıkladıktan sonra neden şikayet etmek istediğinizi belirtmeniz istenecektir. İşaretlerden bir tanesine tıklayarak şikayetinizi belirtebilirsiniz.

Şikayet Edince Hesap Hemen Kapanır Mı?

Instagram’da bir hesabı şikayet ettiğiniz zaman şikayet ettiğiniz hesap hemen kapatılmaz. Bunun için o hesabı daha fazla kişinin şikayet etmesini sağlarsanız bu durum karşısında o hesabın kapatılması daha kolay olur. Sizlerde bir kişinin Instagram’da illegal bir davranış sergilediğini düşünüyorsanız ve o hesabın Instagram’da yer almamasını istiyorsanız o kişiyi yetkili kişilere şikayet ederek kapatılmasını sağlayabilirsiniz. Lakin, hesabı siz sadece şikayet ederseniz çok fazla tiye alınmayacaktır çok kişi tarafından şikayet edilmesini sağlamanız yeterli olacaktır.

İnstagram Şikayet Edilmeme Bugu Nasıl Yapılır ?

1- Öncelikle Hesabınızı Bir Profesyonel hesap yapın işletme hesabı olarak.
2- Yaptıktan sonra işletme kısmına girin ayarlardan orda yaş seçeneğini 97 ye çekin
3- Yaşı 97’ye çektikten sonra Bir Altında Türkiye Yaşı Olacak , Onu 1 Yapın

İşlem bu kadar bu işlemi yaptıktan sonra hesabınızı başkaları şikayet edemeyecektir. hayırlı günler 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu