10 MB Yer Kaplayan Spotify Lite Kullanıma Sunuldu !

Mayıs ayında, Spotify’ın daha az yer kaplayan ve düşük sistem gereksinimlerine ihtiyaç duyan uygulaması Spotify Lite, beta sürümü olarak kullanıcılara sunulmuştu. Şimdi de Spotify, Spotify Lite uygulamasını tam sürüm olarak kullanıcılara sundu. Bu sayede telefonu yeteri kadar yüksek donanıma sahip olmayan kullanıcılar, Spotify’ı daha iyi bir deneyim ile birlikte kullanabilecek.

Spotify Lite neler sunuyor?

Spotify’ın Lite sürümü, özellikle güçsüz telefona sahip olan kullanıcıları hedef alıyor. Bunun yanı sıra telefonda depolama sıkıntısı yaşayan kullanıcılar için de, 10 MB yer kaplaması sayesinde, bir avantaj sağlayacak. Ayrıca kullanıcıların internet tarafında da ciddi derecede tasarruf edeceği söyleniyor.

Tabii düşük sistem gereksinimlerine ihtiyaç duyması uygulamanın işlevselliğinin de ciddi derecede azalması anlamına gelmiyor. Spotify’ın normal sürümündeki tüm özellikler Lite sürümünde de kullanılabilecek. Ancak bu özelliklerin farklı birtasarım ile bizleri karşıladığını görüyoruz. Lite, normal Spotify’a göre daha sadeve kolay kullanışlı bir tasarım anlayışı ile geliyor.

Spotify Lite ülkemizde henüz kullanıma sunulmuş değil. Ancak kısa bir süre içerisinde ülkemizdeki kullanıcılar için de kullanıma sunulması bekleniyor. Uygulama ülkemizde kullanıma sunulduğunda bu link üzerinden indirebilirsiniz.

Uygulamanın yayınlandığı ülkeler şu şekilde sıralanıyor:

Brezilya, Kanada, Meksika, Arjantin, Peru, Şili, Kolombiya, Bolivya, Kosta Rika, Dominik Cumhuriyeti, Ekvador, El Salvador, Guatemala, Honduras, Nikaragua, Panama, Paraguay, Uruguay, Suudi Arabistan, Mısır, Cezayir, Lübnan, Fas, Tunus, Umman, Ürdün, Bahreyn, Birleşik Arap Emirlikleri, Kuveyt, Katar, Güney Afrika, Endonezya, Filipinler, Vietnam, Malezya ve Hindistan.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu